Skip to main content
sosyal medya ile para kazanma yöntemleri, para kazanma kuralları, para kazanma yolları

Sosyal medya ile para kazanma yöntemleri

Sosyal medya ile para kazanma yöntemleri

selamlar uzun bir süredir. Çoğu kişi sosyal medya üzerinden markalaşmaya çalışıyor. Gerek instagram gerek twitter gerek ise facebook veya blog olarak blogger ve tumblr. Peki nedeni nedir? Cevaplıyorum Tabiikide para kazanma

Hiç farketmez. Bunun için önce sosyal medya hesaplarınızın belirli bir miktar takipçisi yada seven kitle olmak zorunda. Sosyal medyada nasıl yükseleceğim diyorsanız Bir makale hazırlamıştım. Buyrun instagram’da yüksek takipçi sayısına ulaşmak


Şimdi twitter, instagram hiç farketmez. Dediğim gibi sadece takipçinizin fazla olması. Düzenli olarak birşeyler üretmeniz gerekmektedir.

Diyelimki saat, elbise tarzı bir butikcisiniz. Paravan hesap oluşturuyorsunuz ve kitlenizi oraya topluyorsunuz. Yada direkt olarak paravan olarak açtığınız hesaba takipçi kasıyorsunuz. Daha sonra butik resimleri 2 güzel şık fotoğraf ve whatsapp iletişim birde fiyatı çaktınızmı bu kadar basit. Arada sırada başka satış yapan düşük takipçili hesaplar kardeşim para karşılığında benim tanıtımımı yaparmısın diyor ve oradanda yolunuzu buluyorsunuz.


Ha diyelimki ne butik ne saat hiçbirşeyiniz yok. Örnek olarak bugün Çağrı Taner’i alıcağım. Hem göz önünde hemde sürekli yapıyor. Size butik tarzı ayakkabı vb şeyler satan hesaplar geliyor. Hitap ettiğiniz kitle 17 ile 24 yaş arası. İnstagram’dan en çok alıcakları şey ne olabilir? Saat, Bıçak, Elektronik sigara bu kadardır. Size Elektronik sigara satan bir hesap geliyor ve anlaşma yapıyorsunuz. Belirli bir ücret karşılığında hesabınızda kişiyi paylaşıyorsunuz. Günde 20 gönderi ekliyorsanız 4 ü reklam olsa yüksek takipçili bir hesapta hepsini 50’den koysanız 200TL para ediyor. Tabiiki çok basit ve aşırı saçma bir örnekti.


Diğer bir yöntem ise sponsorlar. Belirli firmalar ve şirketlerin tanıtımını yapıyorsunuz. Size gerektiğinde para, Çekim yapabiliceğiniz yerden çekim yapabiliceğiniz alete kadar sunuyorlar. Her şekilde biryerden kazanıyorsunuz. Bana göre en çok getiri yapan sosyal medya platformu hangisi diye sorucak olursanız kesin şudur diyemiyeceğim ama web site, tanıtım yazısı vb şeyler olarak twitter biraz daha fazla para kazandırıyor diyebilirim. Zaten bir sosyal medya sitesinde popülarite yükselirse ister istemez diğer platformlardada takipçileriniz yükselicektir.

Merak ettiğiniz herhangi birşeyi yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir