Skip to main content

Banka kartı alabilirmiyim – 18 yaşından küçüğüm?

Banka kartı alabilirmiyim – 18 yaşından küçüğüm? Cevaplıyoruz.

Artık 18 yaşından küçükler’de banka kartı alabilicek. Firmaların avantajlarını ve dezavantajları ile birlikte yazdığım bu makaleyi sonuna kadar okuyunuz.

Banka Kartı Nedir?

Banka kartı ön ödemeli bir kartdır. Paranızı cüzdanınızda (kartınızda taşıyabilirsiniz. Yeri geldiğinde tek bir kart ile sorunsuz bir şekilde kartınızda harcama yapabilmenizi sağlar.)

Hiçbir zaman paranızı 0’ın altına indiremiceğiniz için çocuklar için güvenli bir kartdır. Günümüz bankacılık güvenliğinde artık ebeveyn’ler çocuklarına banka kartını gözleri arkada kalmadan alabilirler. Ayrıca en önemli özelliği yurt dışı ve yurt içi yani internet üzerinden ürün, e-kitap, oyun alabilirsiniz. Kısacası mastercard geçen heryerde harcamalarınızı yapabilirsiniz. (MASTERCARD HERYERDE VARDIR.)

Ebeveyn’ler için avantajları

Çocuklarınızın parasını takip edebilirsiniz. Hiçbir şekilde kesintiye uğramaz. Telefonunuza tek bir uygulama ile çocuğunuzun cüzdanını kontrol edebilirsiniz.

18 yaşından küçüğüm bir banka kartı alabilirmiyim?

12 yaşını doldurmuş olan herkes banka kartı alabilir. Durun!

12 yaşını dolduranların alabileceği 2 internet harcamalarını ve alışveriş yapabilecekleri kart vardır. Birisi Paypal diğeri İninal

 

Paypal’ın özellikleri (Bana göre sıralıyorum.)

Zamanında uzun bir süre paypal kullanmış birisi olarak söylüyorum ininaldan oldukca avantajlıdır.

ihtiyacınız olduğunda paranızı dilediğiniz gibi mastercard destekleyen tüm atm’lerde paranızı çekebilirsiniz. İnternet’den para kontrolünüzü yapabilirsiniz. Hesaptan hesaba para aktarabilirsiniz. Web’de kullanımı çok kolaydır youtuber, yazar, blogcuysanız bağış sistemini aktif edebilirsiniz. Tek dezavantajı para alırken sıkıntılar yaşıyabilirsiniz. Para zaten yolluyamıyorsunuz.

İninal’ın özellikleri

Bu daha çok sadece PTT, Migros ve bir atm’den yükleme yapabileceğiniz internet’den alışveriş amacı ile kullanabileceğiniz en az yetkiye sahip bir kartdır. Acı çeke çeke kullanırsınız emin olun paypal’ı tavsiye ederim. Fakat buda işinizi görecektir basit işler için.

15 Yaşınızı doldurduysanız daha fazla izinlere sahip olabilirsiniz.

Banka kart’larını kullanmak istiyorsunuz değilmi? Peki ya 15 yaşınızı doldurduysanız vadesiz 0’ın altına düşüremiyeceğiniz fakat kredi kartı gibi kullanabileceğiniz bir hesaba ne dersiniz?

Eğer sorumun cevabı evet ise Garanti bankasını kullanın 15 yaşından 25 yaşına kadar vadesiz hesabı kullanabilirsiniz. Hatta otomatik ödeme ile elektrik faturasını günü geldiğinde yorulmadan ödeyebilirsiniz. Böyle bir yetkiden bahsediyorum. EFT, İBANN bulunduğundan dolayı kolayca para yollayıp para alabilirsiniz. Özellikle ADSENSE ve reklamlar ile uğraşanlara tavsiye ederim.

KARTLARI NASIL ALIRIM?

Evet biliyorum heryerde öve öve bitiremedikleri kartı anlatıp konuyu bitiriyorlar. Fakat yorumlar’da kartı nasıl alacağını ve detaylarını istiyorlar. Cevap bile vermiyorlar çünkü zaten ziyaretciyi aldılar 🙂

Paypal:

Ben paypal’ı sağa sola gitmeden. Web’den aldım. Birazcık araştırırsanız bulabilirsiniz. Kargo ile ücretsiz yolluyorlar kapıda para falan istemiyorlar 5 tl falan annenize haber verin. Kartı alsın sadece. Yada migrosa girip bir kola veya cips alıp kasiyere para ödeme yerine geldiğinizde abla paypal kartı almak istiyorum diyorsunuz. Sizden yaşınızı adınızı soyadınızı veya direkt kimliğinizi isteyebilir. Kartı veriyor (aileye gerek yok)

Final:

ininal’ı en kolay migros’dan alırsınız yöntem aynı cipsinizi alın kasiyerden ininal diyin verirler martıya simit atar gibi ininal atıyorlar fakat 5 tl kart ücreti içinede bi 20 – 25 tl yükleme zorunluluğu var yani 30 tl ile gidin. Sıkıntı yaşamayın sonra (aileye gerek yok)

Garanti:

İşte en sıkıntılısı. Annenizi babanızı yanınıza almak zorundasınız Bu sebepten dolayı bu yönteme başvuran yok ama inanın deyicektir. Garanti bankasına gidip ben yeni bir vadesiz hesap açtırmak istiyorum yada bir hesap açtırmak istiyorum diyorsunuz. Babanız veya anneniz pek konuşkan değilse ve ne yapıcağını bilmiyorsa susması yeterli olucaktır bide kimliği.

Sıranız geldiğinde masaya oturup reşit olmadığınızı söyleyin. Sizin kimliğinizi isticek ve ad soyad’lı bir forum doldurtacak. Hemen ardından babanıza kalıyor iş veya annenize 20 tane kağıda velisi ad soyad imza yazıyor ve tebrikler artık bir banka numaranız var. 2 – 3 gün içerisindede adresinizde bir banka kartı.

Artık bir banka kartınız olduğuna göre internetten para kazanma formülünü öğrenmeye ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir