Skip to main content

Backlink almanın püf noktaları

Backlink almanın püf noktaları

Birçok webmaster ve bloglarda ücretsiz dışa bağlantı (backlink) bağlantı veren sitelerden bahsedilmiştir. Peki ya bu dışa bağlantı (backlink) veren siteler ne kadar etkili olacak hiç düşündünüzmü piyasada o kadar fake backlinkler dolaşmaktadırki çoğu zaman sitenizi kötü etkilicek dış bağlantı alımlarından dolayı sizi yukarı taşımak yerine aşağıya çekmektedir.

 

Öncelikle selamlar Ücretsiz kaliteli backlink almak istiyorsanız. Bu konu hakkında bilinçli olmanız gerekmektedir. O yüzden bu makaleyi sonuna kadar okumanızı şiddetle öneriyorum.

Backlink  konusu aslında anlaşılması kolay bir konudur. Tabi bu konu hakkında her webmaster ve blog yazarlarının ayrı yorumları vardır. Örnek kimisi Nofollow linkler daha önemlidir. Kimisi Dofollow der ben bunun karşılaştırmasını yapmicam. Ben direkt backlink alınması gereken sitenin sizin siteniz ile uyumundan bahsetmek istiyorum.

Arama motorları bir dizin algoritması ile çalışır. Sizin kategoriniz Teknolojik ürünler ise bunu bitki seracılık kategorisine arama motorları atarsa ne olur?

Tabiikide tıklanmaz tıklansa bile ilgi görmez. Heleki E-Ticaret ile uğraşıyorsanız. Öncelikle kategorinizi belirleyin diyelim son makaleniz oyun ile ilgili benim gibi kişisel bir blog sahibi iseniz her türlü kategoriyi barındırıyorsanız. Tüm bilgilerinizi aktarıyorsanız son paylaştığınız makale kategorileri üzerine sitenize bağlantı almanız gerekir örnek:

League of Legends paylaşımı yaptım. Dışarıdan bağlantı almam gereken siteler Oyun kategorilerinde olmak zorundadır. Forum sitelerine Oyun kategorisinde paylaşım yapıp konu hakkında biraz bilgi verip kendi sitenize yönlendirebilirsiniz. Böylece backlink kasmış olursunuz. Hem Forum sitelerindeki kullanıcılar hemde google botları sitenize yönlendiği için eğer o forum sitesi sizden çok daha hızlı index alıyorsa ki forum sitesi kullanıcılar tarafından güncellendiği için blog sitelerine oranla kaliteli bir forum sitesi çok daha hızlı index almaktadır. Böylece Google botları sitenize daha erken bir erişim sağlayıp daha hızlı index ile sıralamanızda rakiplerinizin önüne taşıyacağından emin olabilirsiniz.

Konuyu netleştirmek adına, Backlink nedir? Nasıl alınır?

Backlink başka sitelerden sizin sitenize verilen linkler’dir. Bu her zaman iyi bir sonuç doğurmayabilir. Google kötü sıralamadaki siteleri analiz ederken sürekli olarak karşısına siz çıkarsanız sizide kötü dizinlere ekleyebilir. İyi ve kaliteli almak için çalışmanız gerekir. Bolca Blogları takip edip Forumlarda makaleler okuyup yorumlarda sitenizi belirtmek gibi şeyler yapabilirsiniz.

Kasmak için birkaç taktik (Bende uyguluyorum.)

Bakın şimdi öncelikle google’da ilgili kategori hakkında birkaç forum ve blog sitesi buluyoruz. Bunun method’u var sizlere bunu vermicem eğer yorumlarda sorarsanız söylerim. Bulduğunuz forum sitesine kayıt olup Website: kısmına kendi website adresinizi yazarak dış bağlantı alabilirsiniz. Yada beğendiğiniz blogları dolaşıp ilgili makalelerin altına yorumlarda fikrinizi belirterek website: bölümüne site adresinizi yapıştırarak isminize tıklanması halinde yönlendirme yapılabilir. Tutup yorumunuzun altına website adresinizi yapıştırmayın kaldırırlar. Bu yöntem ile Alexa verilerine göre 14 tane almışım 1 -2 haftalık çalışma ile 4.000.000 kişinin önüne geçtim. Tabi makalelerimi günlük girerek.

Sosyal Medyanın önemi?

Bu konuda sosyal medyanın önemi çoktur. Bu size backlink olarak gözükmesede Sosyal medya en hızlı güncellenen web siteleridir. Saniyelik index alırlar çünkü kitleleri çok fazladır. Düşünsene böyle bir yerde website adresiniz yer alıyor. Çok etkili olur Bu yüzden Sosyal imleme önemlidir Özelliklede Sosyal medyada profilinize yada sitenize özel profil sayfalarında sürekli paylaştığınız makaleleri ekleyerek açıklama yaparak paylaşırsanız. Dışarıdan sitenize bağlantı vermiş olursunuz. Kullanıcıların tıklaması o kadar önemli değildir Takipçi veya beğeni sayınız az ise. Asıl önemli görülen şey Google Botlarıdır.

Otomatik Link kasan siteler

Ben kasıyorum ama şöyle spama girmeden. 100 Tane yetiyor. Makaleyi ekleyip Makalenin Keywords yani anahtar kelimesini girerek ilk 100’de kasıyorum fakat önerilir olması gerekir. Heleki siteniz yeniyse hiç bulaşmayın Spam’dan banlanabilirsiniz. Çünkü bunlara google pek iyi bakmadığını okumuştum. Düzenli keywords ile sıralamanızı arttırma şansınız var ama aman diyim düzensiz bilinçsiz hareketlerle sıranızı düşürmeyin. Sonra başınız çok ağrır zaman kaybettirir. Bir domain’im bilinçsizce yaptığım hareketlerden kirlendi ve bende yeni domain almak zorunda kalmıştım Buda böyle bir deneyimimdi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir